SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” rozpoczęły sezon turystyczny 2012

SKKT PTTK „Świeradowskie Orły” nie przerwały wędrowania na okres zimy, ale teraz wraz z wiosennymi promieniami słońca to dopiero się zacznie. Rajdy, wędrówki, biwaki, co tylko głowa wymyśli… 15.03.2012 roku w Miejskim Zespole Szkół w Świeradowie –Zdroju odbyła się uroczysta inauguracja sezonu turystycznego 2012.

Zaproszona przez Teresę Fierkowicz jako przewodnik górski miałam przyjść w stroju służbowym, aby „dzieci wiedziały co wyrasta z turystów”.
Na uroczystości nie zabrakło Pani dyrektor szkoły Wiesławy Stasik i wicedyrektor Iwony Korzeniowskiej-Wojsy, które nie tylko zezwalają na realizację wszelkich pomysłów, ale wspierają SKKT jak mogą. Młodzież podziękowała także pani Grażynie Kasprzak, która nieraz powędrowała jako drugi opiekun, choć przecież mogła mieć masę innych zajęć w tym czasie jak większość ludzi.
Wśród gości znaleźli się też przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Prezes Oddziału PTTK „Ziemi Lwóweckiej” z Lwówka Śląskiego – Wojciech Król i Paweł Idzik, skarbnik Oddziału, którzy wręczyli Teresie Fierkowicz i Grażynie Kasprzak srebrne odznaki „Zasłużony w Pracy PTTK Wśród Młodzieży”, a Pani dyrektor podziękowanie za wspieranie działań turystyczno-krajoznawczych na terenie Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie-Zdroju.
Wśród zaproszonych gości znalazł się, wspierający działania młodych turystów, Tomasz Mitkiewicz – czynny ratownik GOPR, który powadzi ze „Świeradowskimi Orłami” zajęcia pierwszej pomocy, współorganizuje wycieczki piesze, rowerowe oraz wyjazdy do Stacji Centralnej GOPR w Jeleniej Górze.
Wszyscy otrzymali stosowne do udziału w życiu Koła Turystycznego podziękowania, nie brakło kwiatów i uścisków dłoni. Młodzi turyści otrzymali dyplomy za udział w konkursach: projekt LOGO na X lecie Drużyny, konkurs wiedzy turystyczno-krajoznawczej, konkurs Ligii Ochrony Przyrody, Poznajemy Ojcowiznę. Przyznano także odznaki turystyki kwalifikowanej zdobyte dzięki udziałowi w rajdach i wycieczkach.
Ważnym elementem całości był żabi program, przygotowany przez klasę IIb pod opieką Grażyny Kasprzak oraz koncert piosenki turystycznej w wykonaniu klasy turystycznej pod wychowawstwem głównej mistrzyni tego pozytywnego zamieszania.
Pod koniec przybył zaproszony, ale nieco spóźniony, najstarszy świeradowski przewodnik Edmund Rakowski, który zaprezentował młodzieży swoją niemałą kolekcję odznak turystycznych. Posłuchawszy piosenek turystycznych nie usiedział długo w jednym miejscu i poprowadził śpiewanki na dawniejszą nutę. Dobrał utwory ze swojej młodości, które wciąż są aktualne i przez dzieci znane, także nauczył je kilku nowych turystycznych trików. Co jest najważniejsze w ekwipunku turysty? Kto był na uroczystości, ten wie, a kto nie niech pyta tych co byli, bo chociaż uśmiałam się do łez, to nie potrafię tego powtórzyć, a szkoda…

Przewodniczka górska po Sudetach Patrycja Ościak.

  • fierkowicz_teresa_inauguracja_2012_1
  • fierkowicz_teresa_inauguracja_2012_2
  • fierkowicz_teresa_inauguracja_2012_3
  • fierkowicz_teresa_inauguracja_2012_4

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane