Zimowy Zlot Młodzieży "Choinka dla zwierząt – Mikołajki 2011"

Mikołajkowy Zlot Młodzieży odbył się 3 grudnia 2011 roku z metą przy schronisku Stefanka pod Kozią Górą. Organizatorem zlotu była Komisja ds. Młodzieży Oddziału PTTK w Bielsku-Białej, a pomysł od trzech lat realizuje i głównym współorganizatorem jest Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne – PTTK "Trzycatek" działające przy Liceum Ogólnokształcącym w Kozach.

Na mecie spotkała się młodzież zrzeszona w Szkolnych Kołach Krajoznawczo-Turystycznych. Młodzież wędrowała wspólnie ze swymi opiekunami aby poznac nie tylko nowych znajomych ale i piękno przyrody. Na zlotowe zaproszenie odpowiedziało 119 członków niżej wymienionych Kół wraz z 9 opiekunami:

 • SKKT-PTTK "Zbyrcok" przy ZSTiH w BB – opiekun Joanna Lubertowicz,
 • SKKT-PTTK im. Jerzego Kukuczki przy Gimnazjum nr 2 w Czechowicach –Dziedzicach – opiekun Katarzyna Bączek,
 • SKKT-PTTK przy Gimnazjum nr 16 w BB – opiekun Mirosława Łukowicz–Pędzierska, Katarzyna Straub,
 • SKKT-PTTK przy Gimnazjum nr 13 w BB – opiekun Bartłomiej Bączek,
 • SKKT-PTTK przy Gimnazjum nr 3 w BB – opiekun Jadwiga Haj–Gębala, Adam Krasucki,
 • SKKT-PTTK "Trzycatek" przy LO w Kozach – opiekun Miłosz Zelek,
 • SKKT przy Gimnazjum nr 2 w BB – opiekun Grażyna Maleszka,
 • SKKT przy Gimnazjum w Mazańcowicach – opiekun Dorota Hura,
 • SKKT przy Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach – opiekun Hanna Włodarczyk, Andrzej Jakimko.

Na mecie zlotu nastąpiła prezentacja drużyn, a młodzież wzięła udział w przygotowanych konkursach. Przeprowadzono konkurs wiedzy krajoznawczej o Beskidzie Śląskim i konkurs plastyczny, a także sprawnościowy rzut lotką oraz "nartobieg".

W wolnym czasie uczestnicy grzali się przy ognisku oraz piekli kiełbaskę. Organizatorzy przedstawiwli natomiast ostateczną klasyfikację zlotowych zmagań:

 • I miejsce zajęła drużyna SKKT-PTTK przy Gimnazjum nr 3 w BB,
 • II miejsce SKKT-PTTK przy ZSTiH w BB,
 • III miejsce SKKT-PTTK przy Gimnazjum nr 16 w BB.

Przed wręczeniem pucharów i upominków dla uczestników konkursów wręczono uroczyście odznakę PTTK "Orli Lot" dla Przemka Kobieli członka SKKT-PTTK przy Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz odznaki GOT dla wytrwałych górskich piechurów.

Puchary, nagrody, słodycze ufundowane zostały przez Gminę Bielsko-Biała i PTTK Oddział w Bielsku-Białej.

Na zakończenie głośnym okrzykiem poinformowano okoliczne miejscowości, że na Koziej Górze był "Mikołajek 2011" po zrobieniu zlotowej fotografii umówiono się na spotkanie za rok…

Komisja ds. Młodzieży Oddziału PTTK w Bielsku-Białej pragnie podziękować aktywowi programowemu PTTK za wkład włożony w organizację zlotu dla młodzieży gimnazjalnej  i ponadgimnazjalnej "Mikołajki 2011" - Miłoszowi Zelkowi, Aleksandrze Straub, Bartłomiejowi Bączkowi – członkom Komisji ds. Młodzieży oraz wszystkim opiekunom za umożliwienie młodym turystom wzięcia udziału w zlocie.

Lucyna Bardel
przewodnicząca Komisji ds. Młodzieży
Oddziału PTTK w Bielsku-Białej

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane