Całoroczny konkurs o Karpatach, turystyce, krajoznawstwie - ROZPOCZĘTY

W 2012 roku już po raz XII Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa organizuje całoroczny konkurs.

 Jak czytamy w regulaminie:

Konkurs SKPG nie jest konkursem wiedzy o Karpatach,
nie jest konkursem wiedzy o górach, nie jest też konkursem wiedzy krajoznawczej. Jest po prostu konkursem SKPG. Pytania wymyślamy takie, jakie chcemy. To, że większość z nich dotyczy gór, a prawie wszystkie szeroko pojętego krajoznawstwa jest spowodowane jedynie tym, że góry to nasze główne hobby.
Nie gwarantujemy, że na przykład 90% pytań będzie dotyczyło tematyki karpackiej, chociaż pewnie tak będzie.

Stąd zachęcamy wszystkich turystów i krajoznawców - nie tylko tzw. górali, do wzięcia udziału i zmierzenia się z przygotowanymi przez organizatorów pytaniami.
Będzie ich 31 zadane zostaną w ciągu 11 kolejnych miesięcy.
Konkurs wyłoni trzy, najwięcej wiedzące osoby. Dodatkowo wyłonieni zostaną zwycięzcy etapów: wiosennego, letniego, jesiennego. Na wszystkich czekają nagrody :)

Publikujemy pytanie 1. Spieszcie się z odpowiedzią!

Położone na pograniczu Spisza pasmo górskie przez które przebito tunel autostradowy nosi nazwę, która utarła się również błędnie jako określenie pewnej góry położonej w polskich Pieninach. Błąd ten popełnili swego czasu austriaccy kartografowie, którzy nadali szczytowi nazwę od innej okolicznej nazwy terenowej (zniekształcając ją przy okazji). W pierwszym pytaniu nowej edycji konkursu wystarczy zatem tylko podać prawidłową oraz błędną nazwę owego pienińskiego szczytu.

Odpowiedzi można udzielać do 4 lutego.
Odpowiedzi prosimy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .
Kolejne pytania oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie www SKPG

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane