Dlaczego PTTK? Marcin Klemenski

Dzięki PTTK zwiedziłem ładny kawałek Polski, zdobyłem liczne odznaki, jeździłem z kolegami na OMTTK-i. Patrząc z perspektywy moich 8 lat w Towarzystwie, mogę zadać pytanie: Czy warto było?

Wstąpiłem do PTTK w 2003 roku, mając wówczas lat 11. W szkole we Włoszakowicach SKKT prowadził mój nauczyciel historii p. Kazimierz Jankowiak. Dzięki niemu zainteresowałem się działalnością turystyczną, chodziłem (i chodzę nadal) na zloty i obozy wędrowne (m.in. słynne OWRP-y).

Cieszę się, z tego że jestem członkiem PTTK! Ponieważ miałem i mam nadal możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi w różnym wieku. Zwiedziłem wiele ciekawych miejsc, zdobyłem wiedzę, która potem przydała się w szkole (żeby sobie podwyższyć oceny ;). Ważne są też wspomnienie niezłych, zabawnych chwil, przygód, które się potem z dumą opowiada się kolegom i koleżankom. 
Podczas wędrówek spotyka się wielu niesamowitych ludzi (np. na jednym z obozów uciekaliśmy przed nadchodzącą ulewą – uratował nas przed zmoknięciem pewien rolnik, który przyjął nas do kuchni, a było nas 20 osób!).

Polecam Wam PTTK, również jako sposób na fajne spędzenie wolnego czasu. Nie siedźmy przed komputerami, nie bądźmy ich niewolnikami! Spotykajmy ludzi w realu, a to daje dużo radości, człowiek wtedy bardziej optymistycznie patrzy na świat. Bierzmy udział w rajdach, w konkursach, można się nieźle pobawić i nauczyć się nowych rzeczy. Jak ktoś lubi śpiewać, to na pewno ucieszy się na rajdowe ogniska.

PTTK to nie tylko wędrówki, lecz również rajdy rowerowe, kajakarstwo, narciarstwo itd. Tak więc każdy może znaleźć coś dla siebie!

Wybierzcie PTTK a nie pożałujecie :)

Do zobaczenia gdzieś na szlaku!

Marcin Klemenski
od 2003 w O/PTTK Kościan
PTP nr 10666
Urodzony w latach `90

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane