OMTTK PTTK

Kolejna edycja szkolenia młodzieżowych liderów turystyki

Podróżujesz? Masz minimum 18 lat i zawsze ciekawiło Cię jak przygotować imprezę turystyczną, rajd, zlot? O tym jak się do tego zabrać, jak zaplanować trasę wycieczki, dowiesz się podczas II Ogólnopolskiego Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki. Forum przeznaczone jest także dla tych, którzy przygodę z turystyką i organizacją imprez już rozpoczęli, chcą rozwinąć swoje umiejętności, mają ochotę poznać innych młodych, którzy „bawią” się w turystykę.

Integracyjny zlot młodzieżowych animatorów turystyki, skupionych w PTTK, będzie miał formę II Ogólnopolskiego Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki. Impreza podczas czterech dni zgromadzi w Bocheńcu k/Małogoszcza (woj. świętokrzyskie) młodych turystów z całej Polski. W ramach Forum spotkają się:
- uczestnicy finału centralnego XXXVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, aby walczyć o najwyższe laury,
- Młodzieżowi Liderzy Turystyki, którzy podczas szkolenia przygotowanego specjalnie dla nich zostaną wprowadzeni w tajniki turystycznego zaplecza, czyli m.in. organizacji imprez.

Zaproszenie na Forum obejmuje młodych z terenu całego kraju. Kierowane jest szczególnie do osób aktywnie działających i angażujących się w sprawy klubu, oddziału. Jeśli otrzymałeś już odznakę „Orli Lot” lub po prostu kręci Cię turystyka w różnych formach – to nie może zabraknąć Cię na II Ogólnopolskim Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki.

Uczestnicy poza ciekawie spędzonymi czterema czerwcowymi dniami będą mieli okazję poznać podobnych sobie a przy tym nauczyć się czegoś pożytecznego. Bo gdzie indziej dowiesz się jak udzielić pierwszej pomocy? Jak formalnie przygotować wycieczkę? A w terenie będziesz miał okazję na własnej skórze zapoznać się z obsługą GPS czy topografią i terenoznawstwem w ujęciu tradycyjnym. Dodajmy: spotkania integracyjne, ogniska, gitary są gwarantowane. Dobry humor i pozytywną energie musisz przywieźć ze sobą ;)

Zadanie organizowane jest przez Zarząd Główny PTTK we współpracy z Oddziałem „Świętokrzyskim” PTTK w Kielcach. Forum jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udział w nim jest bezpłatny. Impreza odbędzie się w dniach 10-13 czerwca 2010 roku.

UWAGA! Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń!

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy do 10 maja 2010 roku przesłać załączoną ankietę. Jeżeli chcesz mieć wpływ na życie PTTK, kształtować jego przyszłość. Zgłoś się!
Wszelkich informacji udziela koordynator przedsięwzięcia Paweł Zań, tel. 0-22 826 22 51 wew. 121, e-mail: pawel.zan(małpa)pttk.pl. Szczegóły dotyczące imprezy publikowane będą na niniejszej stronie: www.mlodziez.pttk.pl

A więc do zobaczenia w Bocheńcu!
Z turystycznym pozdrowieniem.
Organizatorzy

Do pobrania:

Odznaka Śladami Koziołka Matołka

polecane