XXXVII Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej "Miłków 2011"

O tym, co działo się na szlaku tzw. Kuratorki czyli XXXVII Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej "Miłków 2011" informuje nas Teresa Fierkowicz z Świeradowa Zdroju.

W XXXVII Jeleniogórskim Rajdzie Młodzieży Szkolnej "Miłków 2011" udział wzięły dwie drużyny reprezentujące SKKT PTTK "Świeradowskie Orły", odbył się on w dniach 23-25.09.2011 r. Maszerowaliśmy na trzydniowej trasie nr 8 – po Parku Krajobrazowym Doliny Bobru, Pogórzu Izerskim i Kotlinie Jeleniogórskiej.

Integracja dzieci, młodzieży, opiekunów, poznanie najbliższego regionu i jego atrakcji turystycznych i przyrodniczych, nauka i zabawa to główne atuty tej imprezy, popularnie zwanej Kuratorką. Jej organizatorem i Komandorem jest pan Zdzisław Gasz: wieloletni Prezes Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze, organizator konkursów przyrodniczych, ekologicznych, piosenki turystycznej, rajdów, wycieczek – zarówno dla dzieci jak i młodzieży.

Zdzisław Gasz jest jedną z 52 osób w kraju, które zostały uhonorowane w roku 2011 "w uznaniu za szczególne zasługi dla nauczycieli oraz innych osób prowadzących systematyczną pracę edukacyjno-wychowawczą w środowisku i na rzecz dzieci i młodzieży, mające na celu upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa PTTK" honorowe wyróżnienie, w postaci tytułu i medalu "Nauczyciel Kraju Ojczystego". Jest naszym Przyjacielem, który wychował i wyedukował wiele pokoleń dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy wspierają działania swojego Mistrza.

Członkowie i opiekunowie SKKT PTTK "Świeradowskie Orły" gratulują panu Zdzisławowi wyróżnienia dziękując za organizację rajdów i konkursów, w których niejednokrotnie uczestniczyli zdobywając nie tylko nagrody, ale doświadczenie i przyjaciół.

Fot. Teresa Fierkowicz

• tf_nko_gasz_milkow