Dlaczego PTTK? Franciszek Dendewicz

... bo poznasz samego siebie

... bo spotkasz

... bo staniesz się

Moja przygoda z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym rozpoczęła się jeszcze w szkole podstawowej, przed trzydziestu laty. Pierwszą imprezą w której uczestniczyłem był Rajd Maluchów, organizowany przez oddział PTTK "Sudety Wschodnie" w Prudniku od 1979 r. Później były kolejne rajdy, biwaki, wycieczki w ramach pracy koła geograficznego i krajoznawczego. Poznawałem nasz kraj, podziwiałem dorobek minionych pokoleń Polaków, mieszkańców wielu regionów naszej przepięknej Ojczyzny. Do dziś w uszach brzmią mi słowa pani Walerii Nabzdyk, sanitariuszki z III Powstania Śląskiego z 1921 roku, która zawsze przybliżała Prawdy Polaków w Niemczech ustanowione podczas Kongresu Polaków w Berlinie w 1938 roku. że "Polak Polakowi Bratem", "Co dzień Polak Narodowi służy" i "Polska Matką Naszą – nie wolno mówić o Matce źle!".

Dlaczego PTTK?

Jest to organizacja funkcjonująca od 60 lat, a jeśli policzyć działalność wcześniejszego PTT i PTK ponad stuletnia. Jej przeszłość budowały rzesze wielu wspaniałych krajoznawców i turystów, i nie należy zaprzepaszczać tego dorobku.
Możesz być jednym z tych, który dzieło upowszechniania turystyki będzie kontynuował. PTTK potrzebuje młodych, bo PTTK jest na wszystkich otwarte.

Dlaczego PTTK?

Są w nim ludzie, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, organizujący rajdy, imprezy, konkursy od wielu lat. Ludzie, którzy chętnie się tym doświadczeniem podzielą, pomogą samodzielnie takie imprezy przeprowadzić.

Dlaczego PTTK?

Jeśli chcesz być mądrzejszy, wędruj, poznawaj, obserwuj, zbieraj doświadczenie, kształć umiejętności. Przyda Ci się to w życiu dorosłym i codziennym.

Dlaczego PTTK?

Podczas wędrówki spotkasz zawsze życzliwych ludzi, członków PTTK, miłośników krajoznawstwa i turystyki, którzy Ci pomogą, opowiedzą i oprowadzą po pięknych zakątkach naszego kraju.

Dlaczego PTTK?

Możesz zbierać odznaki, rywalizować w konkursach i turniejach krajoznawczo – turystycznych, prezentować swoje umiejętności i kompetencje turystyczne, zostać liderem, instruktorem turystyki, członkiem kadry.

Dlaczego PTTK?

… bo poznasz samego siebie.

Pamiętaj! PTTK, SKKT, Oddziały czekają na Ciebie.

Franciszek Dendewicz
od 1979 w O/PTTK "Sudetów Wschodnich" w Prudniku